Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Gerede Meslek Yüksekokulu Amfi salonunda Atatürk'ün ölümünün 79. yıldönümü anma programı gerçekleştirilmiştir. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladıktan sonra okulumuz öğretim üyelerinde Yrd. Doç. Dr İsmail Şahin tarafından günün anlam ve önemini belirten bir söyleşi sunulmuştur.

     Yrd. Doç. Dr İsmail Şahin söyleşisinde; Atatürk'ün hayatından başlayarak onun bir dahi olduğunu ve hayatının her safhasında üstün bir başarı gösterdiğini çeşitli tarihi olaylardan örnek vererek ifade etmiştir. Mustafa Kemal Atatürk'ün eğitim hayatında çok başarılı olduğu, meslek hayatında ise her gittiği görevinde iki rütbe birden aldığı, Çanakkale Savaşı'nda kahraman olduğu, Kurtuluş Savaşı'nın lideri ve başkomutanı olduğu vurgulanmıştır. Atatürk'ün Samsun'dan iki göreve birden başladığı, Kurtuluş Savaşı ile yeni devlet kuruluşunu beraber yürüttüğü, hayatının sonuna kadar devletini muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için mücadele ettiği, Kurtuluş Savaşı'ndan sonraki döneminde ise ülkesini dünyanın diğer devletleriyle ve komşularıyla barış içerisinde yaşattığı ve ülkesini dünyada itibarlı bir konuma getirdiği konuşma sürecinde önemle anlatmıştır.

     Söyleşi sonunda Atatürk ile ilgili 10 dk'lık TRT Belgeseli izlenilmiştir. Anma programına okulumuz öğretim elemanları, idari personel ve öğrenciler iştirak etmişlerdir.

 

 


Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi - Gerede Meslek Yüksekokulu © 2018 Sayfa Başı