GEREDE MESLEK YÜKSEKOKULU 23. MEZUNLARINI VERDİ

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Meslek Yüksekokulu’nda mezuniyet sevinci yaşandı.

17 Mayıs 2017 Çarşamba günü Gerede Kapalı Spor Salonun da 2016-2017 akademik yılı Mezuniyet Töreni ve Geleneksel Pilav Gününün altıncısı coşku ile kutlandı.

Öğrenci velilerinin yoğun ilgi gösterdiği mezuniyet programına Gerede Belediye Başkanı Mustafa ALLAR,  Gerede Garnizon Komutanı Yüzbaşı Arif Haktan DOĞAN,  Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Kadir Murat ALTINTAŞ, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mustafa ŞAHİN,  Gerede Ak Parti İlçe Başkanı Ali ŞAFAK, Gerede Sanayi ve Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Muharrem KAZAN ve Genel Sekreteri Şerafettin DAĞYILDIZI, İlçe Emliyet Müdürü Mesut ASLAN, İlçe Gençlik ve Spor Hizmetleri  Müdürü Mustafa KOCAKAYA , Gerede Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü Selami ŞEN, Geredeli İş Adamları Akif ALLAR, Necati DEMİR, Mustafa ÇİÇEK, Ramazan BİÇER’nin yanı sıra Gerede Meslek Yüksekokulunun akademik ve idari personelinin yanı sıra çok sayıda  öğrenci velisi katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşından sonra açılış  konuşması yapan Gerede Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Bahattin ÖZTOPRAK; okul hakkında bilgiler vererek mezun olan öğrencilere Gerede Meslek Yüksekokulunu, arkadaşlarını unutmamalarını ve arkadaşlarıyla  irtibaatlarını kesmemelerini dile getirdi. Bundan sonraki hayatlarında başarılarının daim olmasını temenni ederek,  mezuniyet programına katkı sağlayan bütün kamu  kurum ve kuruluşlarına teşekkür etti. Mezun öğrenciler adına Bilgisayar Programcılığı Programı son sınıf öğrencisi  Gözde KAYA bir konuşma yaparak düşüncelerini dile getirdi. Otomotiv Teknolojisi Programı öğrencilerinden Cihan İNAÇ yaptıkları projeler hakkında bilgiler aktardı.Sponsor olan Gerede Ticaret Odası Başkanlığı ve Gerede Esnaflarına katkılarından dolayı teşekkür etti. Güneş enerjisi ile çalışan otomobil, motorsiklet motoru ile çalışan iki farklı araç törene katılanlara tanıtıldı.

Daha sonra kürsüye davet edilen Gerede Belediye Başkanı Sayın Mustafa ALLAR öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar dileyerek Gerede Belediyesi olarak Meslek Yüksekokulu ile yaptıkları işbirliği ve etkinlikler hakkında bilgiler verdi.Otomotiv Teknolojisi Programı öğrencilerin yapmış olduğu araçlara binerek deneme sürüşü gerçekleştirdi.

Meclis çalışmasından dolayı törene katılamayan TBMM Başkanlık Divan Katip Üyesi AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi KÜPÇÜ ’nün yolladığı telgraf tören esnasında okundu.

Mezuniyet Töreni ve Geleneksel Pilav Günü için katkı sağlayan kurum, kuruluş ve iş adamlarına  günün anısına teşekkür plaketleri takdim edildi.

Tören, sembolik mezuniyet belgelerinin hocalar tarafından verilmesinin ardından,  kep atma töreni, yemek ikramı ve öğrencilerin velileriyle doyasıya eğlendikleri müzik ziyafeti ile sona erdi 

 

  

  

  

 

 

 


Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi - Gerede Meslek Yüksekokulu © 2018 Sayfa Başı