-->

GMYO Öğrencileri Sarıkamış Harekatı’nın 108. Yıldönümünde, Şehitlerini Saygı, Rahmet ve Minnetle Andı.

05 Ocak 2023

GMYO öğrencileri Sarıkamış Harekatı’nın 108. yıldönümünde, şehitlerini saygı, rahmet ve minnetle andı. 

BAİBÜ Gerede Meslek Yüksekokulu ve Gerede Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün, geleneksel hale getirmeyi amaçladığı “Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı’nda onlarca genç, şehitleri için Arkut Dağı’na yürüdü.

BAİBÜ Gerede Meslek Yüksekokulu ve Gerede Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen Sarıkamış Şehitleri’ni Anma etkinlikleri, 4 Ocak 2023 tarihinde gerçekleştirildi. Gençler bu etkinlikle birlikte Arkut dağına yürüdü. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ardından dualarla şehitlerimizi anarak Sarıkamış’ı ve yaşananları anlatan belgesel izleyerek tüm aziz şehitlerimizi andı.

Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı’nda aziz şehitler onuruna çorba ve çay ikram edildi.

“Şehitlerimizin bıraktığı bayrağı hakkıyla taşımak her birimizin en mukaddes vazifesidir”

Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Sayın Haydar ÇETİNKAYA, her yıl düzenlemeyi planladığımız Sarıkamış Harekatı’nın bu yıl 108’inci yıldönümünde, Türkiye’nin dört bir yanından İlçemize okumaya gelmiş gençlerin, ecdadını ve şanlı tarihini andığını ifade etti.

Belgesel izleniminden önce öğrencilere konuşma yapan Gerede MYO Müdürü Öğr. Gör. Hakan ÇAMBEL, gençlerin; tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet olmanın bilinciyle tek yürek olacaklarını ve fedakâr ecdadını ve şehitlerini anmalarının önemini dile getirirken, “Aziz şehitlerimizi emanet ettiklerine sahip çıkarak onların rahmetle ve saygıyla anacağız. Onların bıraktığı bayrağı hakkıyla taşımak her birimizin en mukaddes vazifesidir. Gereğinde bu vatan için ecdadımız gibi canımızı vermek kadar bu ülkeyi geleceğe taşımak için var gücümüzle gece gündüz çalışmak da boynumuzun borcudur." ifadelerini kullanarak katılan öğrencilere ve organizasyonun hazırlanmasında emeği olan Öğr. Gör. Zeynep Tuba BALCIOĞLU ’na teşekkürlerini iletmiştir.

Arkut Sporcu Eğitim Merkezi Antrenörleri ve çalışanlarına ve organizasyonda emeği geçen tüm hocalarımıza teşekkür ederiz.

 

 

 

DUYURULAR

Top