-->

ÖZEL GÜVENLİK VE KORUMA PROGRAMI ÖĞRENCİLERİMİZ, “KAAN UYGULAMASI GELİŞTİRME EĞİTİMİ” PROGRAMINA KATILDI

16 Mart 2022

Üniversitemiz ev sahipliğinde Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü tarafından 11/03/2022 Cuma günü Bolu’da görev yapan özel güvenlik görevlileri ile Gerede MYO Özel Güvenlik ve Koruma Programı öğretim görevlileri ve öğrencilerine yönelik “Genel Kolluk ve Özel Güvenlik İşbirliği Entegrasyon Projesi KAAN Uygulaması Eğitim Programı” yapıldı.

BAİBÜ Bordo Salonda, Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı “Dijital Projeler Tanıtım Filmi”nin gösteri ile başlayan programda, Polis Başmüfettişleri Sayın Ömer ÇANKAYA/Durmuş Oğuz DEMİR tarafından Özel Güvenlik Hukuku ve Genel Kollukla İlişkiler, Özel Güvenlik Şube Müdürlüğünde görevli Komiser Yardımcısı Eren ASLAN tarafından İlin KAAN Sunumu, Asayiş Şube Müdürlüğünde görevli Komiser Yardımcısı Zikri ALKAN tarafından İlin Genel Güvenlik Durumu, Terörle Mücadele, Narkotik Suçlarla Mücadele ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlükleri tarafından da sorumluluk alanları ile ilgili önem arz eden hususlar hakkında katılımcılara eğitimler verildi.

Özel güvenlik görevlilerinin görev, yetki ve sorumlulukları hakkında bilgilendirmelerin yapıldığı eğitimde; özel güvenlik görevlilerinin suç öncesi, suç esnasında ve suç işlendikten sonra neler yapması gerektiği anlatıldı. Bu konularda KAAN projesinin önemi üzerinde duruldu.

Polis Başmüfettişi Sayın Ahmet SULA’nın hazırladığı 15 Temmuz 2016 konulu özgün video gösterimi izleyicilerden tam not aldı.

Program, öğrencilerimiz ve eğitim veren emniyet yetkililerinin toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

 

 

 

DUYURULAR

Top