-->

BAİBÜ GEREDE MYO DERİ VE AYAKKABI PROGRAMLARI GEREDE DERİ OSB’Yİ ZİYARET ETTİ

12 Ocak 2022

BAİBÜ Gerede Meslek Yüksekokulu, Deri Teknolojisi Programı ve Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi Programı öğrencileri ve öğretim elemanları Gerede Deri İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bazı işletmeleri ziyaret ettiler.

Ziyarette hamderinin tabaklanarak yarı mamul hale getirildiği bir tabaklama tesisi, tabaklama sonrası mekanik işlemlerin ve yaş bitim işlemlerinin gerçekleştirildiği tesis ve ayrıca derinin bitmiş hale getirildiği finisaj işlemlerinin de yapıldığı bir işletmede incelemelerde bulunuldu.

Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nurettin AKÇAKALE, uzun yıllardan sonra Deri Teknolojisi programının 2021-2022 öğretim yılında kontenjanının %100 dolduğuna dikkat çekerek Deri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılan dünya standartlarındaki bu modern işletmelerin de bunda payının büyük olduğunu vurguladı. Sektörden yoğun şekilde Deri Teknolojisi Programı mezunu eleman talebi geldiğini de yineledi. Ziyaret için ulaşım imkanını sağlayan Gerede Belediyesi’ne ve öğrencileri hiçbir zaman geri çevirmeyen Gerede’deki tüm Deri Sanayicilerine teşekkürlerini iletti.

 

 

DUYURULAR

Top