-->

GMYO İTFAİYECİLİK ÖĞRENCİLERİNDEN İTFAİYEYE ZİYARET

10 Aralık 2021

 

Gerede Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, BAİBÜ Gerede Meslek Yüksekokulu Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Bölümü öğrencilerini ağırladı. İtfaiye Müdürlüğü’nü ziyaret eden öğrenciler, yangına müdahale konusunda bilgilendirildi.

BAİBÜ Gerede Meslek Yüksekokulu Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Bölümü öğrencileri İtfaiye Müdürlüğü’ne ait hizmet binasını gezerek İtfaiye personelleri tarafından yangın, kurtarma ve ilkyardım konularında bilgi aldı. Yapılan bilgilendirmelerde öğrencilere itfaiye araçlarının tanınması, trafik kazalarında kurtarma çalışmaları, yangından korunma yöntemleri, yangınlara müdahalenin nasıl yapılması gerektiği anlatıldı.

İtfaiye çalışanlarının gösterdiği ilgi ve alakadan memnun olduklarını ifade eden Okul yöneticileri “Çocuklarımız artık çok şanslılar. Araştırma yapma, problem çözme, olayı yerinde inceleme, yaşama, gözlem yapma ve doğrudan öğrenme gereksinimlerini karşılama amacıyla çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bu kapsamda da bu hafta çocuklarımızı yangınlara karşı bilinçlendirme amacıyla bu işin uzmanı ve bu işi meslek olarak yapan itfaiyeci ağabeyleri ile buluşturduk teşekkür ediyoruz. Gençlerimize minik bir eğitim verdiler” dediler.

İtfaiye çalışanları ise öğrencilere ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettiler.

DUYURULAR

Top