< < GSOB ile Gerede MYO ve Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesi İşbirliği
-->

GSOB ile Gerede MYO ve Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesi İşbirliği

24 Eylül 2021
Gerede Organize Sanayi Bölgesinde faaliyette bulunan fabrikalarımıza nitelikli işgücü sağlayabilmek için GSOB ile Gerede MYO ve Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesi olarak İşbirliği yapıyoruz.
Organize Sanayi Bölgelerinin sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikte insan kaynağı yetiştirmek için çok ciddi yatırımlar yaptığı aşikar durumdadır. Gerek teorik ve pratik eğitime gerekse fiziki alt yapıya yapılan bu yatırımların hepsinin ortak amacı, gençlerimizin üreten nesiller olarak yetişmesine katkı sağlamaktır. Şu anda Türk sanayisinin en önemli ihtiyacı, üretimde katma değeri artıracak niteliksel bir dönüşüm hamlesi yapmaktır. GSOB’nin projesi kabul edildi ve MARKA’dan yaklaşık 2 milyon TL hibe desteği alındı. Proje kapsamında alınan cihazlar ile Öğretim Üyelerimiz eğitim verecek.
Gerede Organize Sanayi Bölgesinin sürekli gelişen ve kendini yenileyen bir bölge olarak T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sosyal gelişmeyi destekleme programı(SOGEP) kapsamında hazırlamış olduğu proje ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansından, Metal Döküm, Kimya Proses, Tekstil Boyama makineleri için 2 milyon 400 bin TL değerinde hibe başvurusu yapmıştır. Kabul edilen hibe başvurumuz ile alınacak makineler ve hazırlanan projenin hayata geçmesi için GSOB Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Saraç, BAİBÜ Gerede MYO Müdürü ve Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ferudun Kaya ve GMYO Öğretim Elemanları ile birlikte Bölgemizde bulunan Tekstil, Jelatin ve demir çelik fabrikalarını ziyaret etmişlerdir. İlamet Metal Nak. San. TİC. Ltd. Şti. Müdürü Sn. Coşar Bıyık, Gentuğ Tekstil Ürn. A.Ş. Müdürü Sn. Metin Çetinkaya, Linter Tekstil Ürn. A.Ş. Müdürü Sn. İrfan Akkuş, Halavet Gıda San. Tic. A.Ş. Müdürü Sn. Kenan Kakut ve Gerede Jelatin San. Tic. A.Ş. yetkilileri Adnan Akbay, Hale Büyükboğa’ya misafir perverlikleri ve projeye desteleri için şükranlarımızı sunarız.
Verimli geçen bu ziyaretlerin ardından karşılıklı yapılan istişareler ile Gerede OSB, BAİBÜ Gerede MYO, Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile kurulacak Mesleki Yeterlilik Merkezi için çalışmalarımız başlamıştır.
BAİBÜ Gerede MYO ve Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesinde hem teoride hem de pratikte iyi eğitim almış öğrencilrimiz, ve Öğretim elemanlarmız adına Gerede OSB Başkanı Cihan Saraç ve Saygıdeğer Yönetim Kruul Üyelerimize teşekkür ederiz.
 
 

 

DUYURULAR

Top