-->

Aramızdan Ayrılalı 16 Yıl Oldu

07 Mart 2016

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) ve İzzet Baysal Vakfı’nın kurucusu, Bolu’nun babası, hayırsever iş adamı İzzet Baysal, aramızdan ayrılışının 16’ncı yıl dönümünde Gölköy kampüsündeki kabri başında özlem, minnet ve rahmetle anıldı. Gün boyunca merhum Baysal’ı ziyaret eden yüzlerce seveni, dualar ederek anıt mezarını çiçeklerle süslediler.

İzzet Baysal Felsefesini Anlama ve Yaşatma Topluluğu tarafından her yıl olduğu gibi bu yıl da İzzet Baysal Kültür Merkezi önünden Anıt mezara kadar yürüyüş düzenlendi. Yürüyüşe Gerede Meslek Yüksekokulumuzda öğrenim gören öğrencilerimiz akademik ve idari personel katıldı. İzzet Baysal Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baysal ve eşi Solmaz Baysal ile mütevelli heyeti üyeleri, öğrencileri, Rektörlük binasının önünden geçerken el sallayarak selamladılar.

İzzet Baysal için ilk tören Gölköy kampüsündeki kabri başında yapıldı. Törene; Bolu Valisi Aydın Baruş, Garnizon ve Tugay Komutan Vekili Albay Aziz Çetinkaya, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun başta olmak üzere Bolu ve ilçelerinin protokol üyeleri, İzzet Baysal Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baysal ve eşi Solmaz Baysal, merhum İzzet Baysal’ın kızı Esin Avunduk ve eşi Cahit Avunduk, İzzet Baysal Vakfı mütevelli heyeti üyeleri, hayırsever iş adamları, kamu kurum ve kuruluşlarının bölge ve il müdürleri, oda başkanları, siyasi parti il başkanları, STK temsilcileri, AİBÜ ailesi ve yüzlerce vatandaş ile İstanbul ve Ankara’dan gelen Bolulular platformu üyeleri katıldı.

AİBÜ Gerede Meslek Yüksekokulu olarak bu kalabalığın içinde olmak için Gerede’den Törene 35 öğrenci ile birlikte Yunus Cıvdı, Seyit Oral, Ayhan Milli, Mesut Aköğretmen ve Zeynel Şen ve Nurettin Akçakale katıldı.

DUYURULAR

Top