-->

BAİBÜ Gerede Meslek Yülesek Okulunda Karikatür Konulu Söyleşi

14 Nisan 2016

14 Nisan 2016 Perşembe günü AİBÜ Gerede Meslek Yüksekokulunun organizasyonu ile Gerede Meslek Yüksekokulu Anfi salonunda Karikatürist Mehmet Saim BİLGE' nin katılımıyla gerçekleşen 'Karikatür Üzerine Söyleşi' programına Gerede Kaymakamı Arslan YURT, Gerede Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Öğretim Görevlisi Mesut AKÖĞRETMEN, İlçe Özel İdare Müdürü İsmail BİLGÜCÜ, Yazı İşleri Müdürü Mustafa Şahin, KYK Müdürü Selami ŞEN, Gerede Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Ayhan MİLLİ, Yüksekokul Sekreteri Seyit ORAL, Yrd. Doç. Dr. İsmail ŞAHİN, Meslek Yüksekokulu akademik-idari personel ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

Karikatürist Mehmet Saim Bilge kendi biyografisini katılımcılarla paylaştı. KArikatür dünyasına girişi ve yaşadıkları, karikatür nedir, Türkiye ve dünyada karikatür, Karikatür siteleri, kurumları ve yayınları, karikatürde bulunması gereken özelliklerden, yurtiçindeki ve yurtdışındaki çalışmalarından bahsetti. Katılımcılara karikatürün zihinde daha kolay çizilebilmesi için de çok kitap okunması gerektiğini ifade etti.

Söyleşinin sonunda Gerede Kaymakamı Arslan YURT KArikatürist Mehmet Saim BİLGE' ye katılımlarından dolayı teşekkür ederek Meslek Yüksekokulun hazırladığı plaketi verdi.Moda Tasarımı Programı I. Sınıf öğrencisi Seda SALMAN hazırlamış olduğu Mehmet Saim BİLGE 'nin karakalem potre çalışmasını Mehmet Saim BİLGE'Ye taktim etmiştir. Mehmet SAim BİLGE de Kaymakam Arslan YURT için hazırlamış olduğıu karikatürü kendisine sunmasıyla söyleşi sona ermiştir.

DUYURULAR

Top