-->

AİBÜ Gerede Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Çoşkusu

06 Haziran 2016

GEREDE’DE STAD DOLDU TAŞTI

 

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Meslek Yüksekokulu’nda mezuniyet sevinci yaşandı.

1 Haziran 2016 Çarşamba günü Gerede Şehir Stadında 2015-2016 akademik yılı Mezuniyet Töreni ve Geleneksel Pilav Gününün beşincisi coşku ile kutlandı.

Öğrenci velilerinin yoğun ilgi gösterdiği mezuniyet programına Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Hayrettin Öztürk ve Üniversite Genel Sekreteri Prof. Dr. Erdal Bekiroğlu, Gerede Askerlik Şubesi Başkanı Yüzbaşı Arif Haktan Doğan,  Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ferudun Kaya, Yüksekokul Sekreteri Yunus Cıvdı, Gerede Milli Eğitim Müdürü Mustafa Camcı, Gerede Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu, , Gerede Ak Parti İlçe Başkanı Ali Şafak, Gerede Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Ersin Kaşka, Gerede İlçe Gençlik Spor İlçe Müdürü Mustafa Kocakaya , Gerede İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Nilüfer Yıldırım, Gerede Esnaf ve Sanatkârlar Oda Başkanı Abdullah Güler,  Mehmet Zeliha Güzelce İlkokulu Müdürü İrfan Çelebi, Gerede Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Mermer’in yanı sıra Gerede Meslek Yüksekokulunun akademik ve idari personelinin yanı sıra il içinden ve dışından gelen öğrenci velileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşından sonra bir selamlama konuşması yapan Gerede Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nurettin Akçakale; mezuniyet programına katkı sağlayana bütün kurum ve kuruluşlara teşekkür ederek okul hakkında bilgiler verdi. 2016-2017 eğitim öğretim yılında öğrenci alacak olan Posta Hizmetleri Bölümünün açılmasında emeği olan başta Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcımız Sayın Yüksek Coşkunyürek’e, Bolu Milletvekilimiz Fehmi Küpçü’ye, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun’a, Yükseköğrenim Denetleme Kurulu Üyesi Prof. Dr. İrfan Aycan Bey’e ve diğer isimsiz kahramanlara teşekkür etti.

Mezun öğrenciler adına Kimya Teknolojisi Bölümü son sınıf öğrencisi Zehra Göbel duygusal bir konuşma yaparak düşüncelerini dile getirdi.

Eski mezunlar adına meslek yüksekokulu İşletme Bölümü eski öğrencilerinden ve Gerede Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Sayın Baki Sungur bir konuşma yaptı.

Daha sonra kürsüye davet edilen Gerede Belediye Başkanı Sayın Mustafa Allar öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar dileyerek Gerede belediyesi olarak Meslek Yüksekokulu ile yaptıkları işbirliği ve etkinlikler hakkında bilgiler verdi.

Son olarak kürsüye Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Hayrettin Öztürk söz alarak üniversite ve meslek yüksekokulu hakkında bilgiler vererek mezun öğrencilere bundan sonraki hayatları için öğütlerde bulunarak başarılar diledi.

Meclis çalışmasından dolayı törene katılamayan TBMM Başkanlık Divan Katip Üyesi AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ’nün yolladığı telgraf programı sunan Meslek Yüksekokulu okutmanı Şahin Bütüner tarafından okundu.

Çalışma hayatında yirminci yılını doldurana akademik ve idari personelin yanı sıra, Mezuniyet Töreni ve Geleneksel Pilav Günü için katkı sağlayanlara günün anısına teşekkür paletleri takdim edildi.

Ayrıca Bolu Elginkan Vakfı Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi ve üniversite işbirliği çerçevesinde eğitim alan Tekstil Teknolojisi öğrencilerinin sertifikaları vakıf yetkilileri ve program öğretim elemanlarınca verildi. 

Tören, sembolik mezuniyet belgelerinin hocalar tarafından verilmesinin ardından,  kep atma töreni, yemek ikramı ve öğrencilerin velileriyle doyasıya eğlendikleri müzik ziyafeti ile sona erdi. Geredeli Mahalli sanatçı Ahmet Şen ve Gerede Meslek Yüksekokulu öğrencilerinden oluşan müzik gruplarının çaldığı Karadeniz, Ankara ve Halay tarzı müzikler ile öğrenciler adeta kendilerinden geçti.

DUYURULAR

Top