-->

15 Temmuz Şehidimizin Adı Kapalı Spor Salonuna Verildi

26 Ekim 2016

15 Temmuz alçak darbe girişimi sırasında Ankara Beştepe’de, hain darbecilerin helikopterden açtığı ateş sonucu şehit düşen Meslek Yüksekokulumuz  Bilgisayar Programcılığı öğrencisi Fatih Kalu’nun ismi, Meslek Yüksekokulumuzun  Kapalı Spor Salonu’na verildi.

 

20 Ekim 2016 tarihinde AİBÜ Senatosu tarafından Gerede MYO Kapalı Spor Salonu’na “Şehit Fatih Kalu Kapalı Spor Salonu” ismi verildi. Şehidimizin ismini taşıyacak olan salon, 24 Ekim Pazartesi günü düzenlenen törende açıldı.  Açılışa, şehidin annesi Nezahat  Kalu ve babası Erdal Kalu ile akrabaları  katıldı. Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Gerede belediye Başkanı Mustafa Allar, Gerede Kaymakamı Arslan Yurt,Gerede idari amirleri,  sivil toplum örgütü temsilcileri, AİBÜ Senato Üyeleri ve akademisyenler katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun, 15 Temmuz’da tarihimizin en büyük ihanetlerinden birini yaşayan milletimizin en güzel cevabı vermek suretiyle bu kalkışmayı canı pahasına durdurduğunu hatırlatarak, şerefli bir milletin mensupları olarak bu tarihi unutmamak adına şehitlerimizi rahmetle andı, gazilerimize de acil şifalar diledi.

Bolu Valisi Aydın Baruş ise, tarih boyunca olduğu gibi bugün de milletimizin değerli evlatları sayesinde feraset ve şuur sahibi ve kalbinde ilk önce vatan ve millet sevgisi taşıyan değerli nesiller yetiştirmeye devam ettiğini ifade ederek, “Bunun en büyük göstergesi 15 Temmuz’da gösterdiği cesaret ve ferasettir. Şehit Fatih Kalu’nun isminin spor salonuna verilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Baruş, “Bizlere düşen en aziz varlığını bu vatan için feda etmiş şehitlerimizin mirasına, emanetine sahip çıkmaktır.” diyerek, üniversitemizi tebrik etti.

 Şehit Fatih Kalu Kapalı Spor Salonu’nun açılışını yaptı. Açılışa şehidimiz Fatih Kalu’nun annesi Nezahat  Kalu, babası Erdal Kalu ve akrabaları da katıldı. Erdal Kalu, açılışta yaptığı konuşmada, “Ben oğluma, her zaman vatan ve bayrak sevgisini aşıladım. Ben dahil, çocuklarım dahil, bu vatan ve bayrak için canımızı tekrar vermeye hazırız.” dedi.

Vali Baruş ise, “Fatih kardeşimiz bu meslek yüksekokulunun bir öğrencisiydi, şehadet nasip oldu. Ancak ismi bu kapalı spor salonunda yaşamaya devam edecek. Buraya gelecek binlerce öğrencimiz, Fatih’in ismini burada görerek, vatan ve millet için fedakârlık ne demektir, bunun anlamını çok daha iyi kavrayacak. Ben şehit babamızın ifade ettiği, vatan için bizler de canımızı vermeye hazırız dediği şuura sahip olmayı, Cenab-ı Hak’tan hepimize nasip etmesini diliyorum. Bizler bu şuurda olduğumuz müddetçe bu memleketi, milleti bölmeye kimsenin gücü yetemeyecektir.’diye konuştu. Ardından protokol, şehit ailesiyle birlikte spor salonunun girişinde Fatih Kalu anısına hazırlanan tanıtım panosunu inceledi.

DUYURULAR

Top