-->

Ölümünün 17. Yılında İzzet Baysal'ı Andık

06 Mart 2017

İzzet Baysal Vakfı ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin (AİBÜ) kurucusu, Bolu’nun Babası hayırsever iş adamı merhum İzzet Baysal, aramızdan ayrılışının 17’nci yılında her yıl olduğu gibi bu yıl da rahmet, minnet ve özlemle anıldı. Gölköy İzzet Baysal Kampüsü’ndeki Anıt Mezarda Bolulular başta olmak üzere pek çok vatandaş, bir kez daha İzzet Baysal’ın kabrini çiçeklerle süsleyerek dualar ettiler.

İzzet Baysal’a sevgi ve özlemlerini anlatan dövizler taşıyan yüzlerce öğrenci, İzzet Baysal Felsefesini Anlama ve Yaşatma Topluluğu (İBAF) üyeleriyle birlikte Kültür Merkezi önünden Anıt Mezara kadar yürüdüler. Bisiklet Amatörleri Derneği üyeleri de İzzet Baysal için pedal çevirdi. Ardından merhum Baysal için Anıt Mezar ile İzzet Baysal Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Konferans salonunda iki anma programı düzenlendi.

Yapılan programa Bolu Protokölü yanında Gerede Meslek Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Bahattin Öztoprak, Meslek Yüksekokul Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Nuri Sezer, Yrd. Doç. Dr. Nurettin AKçakale, Yüksekokul Sekreteri Seyit Oral ve öğrencilerde katıldı.

DUYURULAR

Top